קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון נגיש ונזיל המושקע בשוק ההון ומהווה פתרון חיסכון לטווח הקצר ובינוני. בשונה מקופות הגמל האחרות משיכת כספים מקופת גמל להשקעה אינה כרוכה בתשלום קנס או מס נוסף (מלבד מס רווחי הון בגובה 25% על הרווח הריאלי) ובכך נותנת פתרון חיסכון לכל טווח זמן ולא רק לטווח ארוך כמו שאר קופות הגמל.

למי קופת גמל להשקעה מתאימה?

אם אתם חוסכים שרוצים להנות מהתשואות הגבוהות יחסית של שוק ההון אך לא רוצים להשקיע בעצמכם אלא רוצים להיעזר בגוף פיננסי ולא סגורים על המועד שבו תרצו למשוך אותו, כנראה שקופת גמל להשקעה היא הפתרון בשבילכם (במידה ותשמרו את הכספים עד לאחר גיל 60 ותבחרו למשוך אותם כקצבה חודשית תזכו בהטבות מס נוספות)

יתרונות בקופת גמל להשקעה

* קופת גמל להשקעה היא כלי חיסכון המאפשר לחסוך באופן עצמאי, למשך כל תקופה שנרצה ומתאימה במיוחד למי שמעוניין בתכנון חסכון לקראת פרישה מעבודה.

* הכספים נזילים וניתן למשוך אותם בכל רגע שנחליט. המשיכה היא ללא קנס או מס מלבד מס רווחי הון על הרווחים שהצטברו מעבר לסכום המקורי שהופקד (כלומר, מדובר על הסכומים שמעל הסכום שהופקד על ידי בעל.ת הקופה).

* ניתן להפקיד עד 70,913 ש"ח בכל שנה קלנדרית.

* החל מגיל 60 ניתן למשוך את כל הכספים שנצברו בקופה כקצבה חודשית (בדומה לקצבת פנסיה) וכך ניתן להנות מפטור ממס רווחי הון על הרווחים שהצטברו. הקצבה עצמה גם היא תהיה פטורה ממס הכנסה, בשונה מקצבת פנסיה, אשר מנוכה ממנה מס הכנסה.

קרדיט

אוצר שלי - קופות גמל להשקעה

כל זכות- קופת גמל להשקעה (מושג)

הבלוג של פמיליביז- חוץ ממתחת לבלטה איפה אפשר להשקיע את הכסף?

האם מצאת את התשובה שלך?