מהו התזרים החודשי? 🗺️
התזרים מהווה עבורנו יחידת זמן בה אנחנו עוקבים אחר ההוצאות אל מול ההכנסות במטרה לסיים את החודש ב+ ולקבל החלטות כלכליות טובות יותר עבור עצמנו.
***באפליקציה התזרים נספר מה-1 לחודש עד סופו. יש אפשרות לשנות את תאריך תחילת החודש בתזרים, לדוגמה מה10 עד ה-10 מפורט עוד על בנושא בהמשך המדריך.


למה בכלל לנהל תזרים חודשי?

רובנו יודעים כמה כסף נכנס כל חודש ומעט מאוד יודעים כמה כסף יוצא. ניהול תזרים מזומנים מאפשר לכם לקבל תמונת מצב עדכנית ושוטפת לגבי ההוצאות שלכם ביחס להכנסות. תמונת מצב זו תאפשר לכם להתנהל נכון יותר כלכלית ולהגשים את המטרות הכלכליות שלכם (לצאת מהמינוס, להגדיל את החיסכון לילדים, לקחת הלוואה שתוכלו לעמוד בה ועוד).

✍🏽 שלב ראשון - הגדרת יעדים

בדף היעדים (ניתן להגיע סמלון היעדים בתחתית המסך), בראש העמוד נבחר ״הכנסות״ - ולאחר מכן נלחץ על לחצן העריכה בתחתית המסך (כפתור כחול בצד שמאל שבתחתית המסך. מסומן בצהוב בתמונה בהמשך), נזין את יעדי ההכנסה שלנו לפי הקטגוריות השונות (משכורת, הכנסה מעסק, ביטוח לאומי וכו׳), כלומר סכום הכסף שאתם אמורים להכניס החודש.
לאחר שסיימנו להגדיר את יעדי ההכנסה שלנו, נעבור לדף ההוצאות (לחיצה על הוצאות בראש העמוד). נלחץ שוב על אייקון העריכה בתחתית המסך ונזין את ההוצאות החודשיות לפי הקטגוריות.

כמה עקרונות מנחים להגדרת היעדים...

  1. תהליך למידה: בפעם הראשונה שאתם מזינים את ההוצאות החודשיות שלכם תזינו סכום הוצאה משוער עבור כל חודש בכל אחת מהקטגוריות.
    אחרי חודש/חודשיים של שימוש באפליקציה תקבלו תמונה בהירה יותר ותבינו כמה בדיוק אתם מוציאים ועל מה, כך תוכלו להתחיל לקבל החלטות כלכליות (צמצום הוצאות, פתיחת חסכון, לקיחת הלוואה ועוד).

  2. לשאוף שההוצאות יהיו נמוכות או שוות מההכנסות, באופן זה נוכל לסיים את החודש במאזן חיובי: שימו לב שסך ההוצאות החודשיות המשוערות שהזנתם לא עולה על סך ההכנסות.

  3. רוטינה חודשית: את הפעולה של הגדרת היעדים תצטרכו לעשות פעם או פעמיים (כל תחילת חודש קלנדרי/תזרימי - מפורט בסעיף הבא) באופן זה האפליקציה תלמד להכיר אתכם טוב יותר.

* חודש תזרימי: המשמעות של חודש תזרימי היא מאיזה יום בחודש אני מחשב את ההוצאות וההכנסות שלי. לדוגמה: הכרטיס שלי יורד ב20 לחודש, אני אוהב לעבוד לפי חודש תזרימי מה-20 לחודש מסויים עד ה-20 לחודש העוקב.

🤹🏽 שלב השני: עריכת תנועות
את רוב התנועות האפליקציה מקטלגת באופן אוטומטי אבל יש תנועות שהיא תלמד עם הזמן רק עפ״י הבחירה/הקטלוג שלכם.
לדוגמה: הוצאה שנקראת "איי,וי,יו" (שם של מכון כושר) האפליקציה לא זיהתה ולכן קטלגה אותה תחת קטגורית קטגוריות שונות. ברגע שאתם תערכו את התנועה ותשנו את הקלוג ל"בריאות, טיפוח וקוסמטיקה" -> עם תת קטגוריה: "ספורט וכושר" האפליקציה תזהה כל חיוב מבית העסק הנ״ל ותשייך את אותה התנועה לקטגוריה שהגדרתם.

אז איפה מתחילים?🤔 אני ממליץ לחזור לדף היעדים ולערוך את התנועות שנמצאות תחת קטגורית ה"שונות" מכיוון שתחת קטגוריה זו תמצאו את רוב התנועות שלא סווגו בצורה נכונה.

איך עורכים תנועה?✏️ לחיצה על התנועה שרוצים לערוך תפתח אפשרות עריכה מתקדמות -שאחת מהאפשרויות העריכה הינה קטלוג הקטגוריות. מקטלגים - > ושומרים.

סרטון שמדגים עריכת תנועה...

📅שלב שלישי (פיצ'ר פרימיום), הגדרת תאריך לתחילת החודש בתזרים
ניתן להגדיר את תאריך תחילת התזרים החודשי, לדוגמה, אם כרטיסי האשראי שלכם יורדים ב20 לכל חודש ומבחינתכם שם החודש "מתאפס" תוכלו להגדיר את החודש התזרימי מה -20 לחודש עד ה-20 לחודש העוקב.
איפה ניתן לשנות את תאריך תחילת התזרים?
תפריט > האזור האישי > הגדרות (גלגל שיניים מצד שמאל למעלה) > יעדים > הגדרת התאריך.

למידע נוסף על הגדרת היעדים...

  1. לינק להרשמה לוובינר הקרוב ביום רביעי בו נדבר על הגדרת יעדים/תזרים חודשי.

  2. לינק להקלטה של הוובינר האחרון שעשינו.

יש לכם טיפים לניהול תזרים?...
מוזמנים להצטרף לקהילה של FamilyBiz לתרום ולהיתרם בדרך לבהירות כלכלית☀️

האם מצאת את התשובה שלך?